Jak pomagam?

 

Od kilkunastu lat związana jestem z "Fundacją Dzieciom Zdążyć z Pomocą" założoną przez geniusza dobroczynności -Stanisława Kowalskiego. Ostatnio rozpoczęłam pracę w Funacji "Sedeka", która zajmować ma się organizowaniem grup OPP czyli organizacji pożytku publicznego. Ideą Fundacji i jednocześnie zadaniem grup jest realizacja naszej misji - "Pomóż sobie i innym". Trzeba brać sprawy swego życia we własne ręce. Jeśli nam coś nie odpowiada, to należy to zmieniać, a gdy nam czegoś brak - należy to stwarzać.

Pomagam Fundacji Andrzeja Brandstetera "Pro Aris"- spotykamy się zazwyczaj w lipcu na równi Krupowej w Zakopanem na wspaniałym koncercie podopiecznych Fundacji.

Pomagam Ani Dymnej i Jej Fundacji "Mimo wszystko"- co roku m.in. prowadzę  dla nich półfinały Festiwalu Piosenki Zaczarowanej w Łazienkach Królewskich w Warszawie, a także jestem tam, gdzie mnie potrzebują.

Poznałam niezwykłe założycielki Stowarzyszenia Św. Celestyna w Strzelinie na Dolnym Śląsku. Jedna z nich- mama chłopca z porażeniem mózgowym powiedziała, że dzień w którym przyszedł na świat jej syn był najszczęśliwszym dniem w życiu- odkryła ona bowiem wówczas swoje powołanie i sens życia. Im także przekazałam cegiełkę na działalność statutową.

Od kilku lat współpracuję z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce i jej założycielem Pawłem Łukasiakiem. Akademia uczy innych, jak można pomagać a także -organizując coroczne Bale Gwiazd Dobroczynności -promuje  znane osoby angażujące  się w działalność charytatywną. 

Jestem też ambasadorem Olimpiad Specjalnych i bardzo lubię spotkania z naszymi podopiecznymi - wspaniałymi sportowcami i ich rodzinami.

Pomagam innym w zwykłych, codziennych sprawach, ale uważam, że nie o wszystkim trzeba mówić - należy zostawić część dobrych uczynków tylko dla Boga, bliźniego i dla siebie samego. Dobroczynność - serdecznie polecam!